Cosmo GO

Sıkça Sorulan Sorular

CosmoGO nedir?

CosmoGO, tek bir üyelikle çevrimiçi olarak yüzlerce film ve diziyi izleyebileceğiniz bir eğlence servisidir. CosmoGO üyeliğiniz ile canlı kanalları da izleyebilirsiniz.  


Neden üye olmalıyım?

CosmoGO ile gişe rekorları kıran Hollywood filmleri ve popüler dizilerin yanı sıra yılların eskitemediği klasikler ve dünya filmlerinden oluşan zengin bir içerik seçkisini reklamsız seyredebilirsiniz. İçerik seçkisine servise üye olmadan da göz atabilirsiniz. Ancak, bütün içerikleri izlemek ve bir favori listesi oluşturmak için üye olmanız gereklidir.  


Hesap bilgilerimi nasıl güncelleyebilirim?

Hesap bilgilerinizi CosmoGO websitesi veya uygulaması üzerinden güncelleyebilirsiniz. Web sitemiz üzerinden güncellemek için: Hesap bilgilerinizi güncellemek için www.cosmogo.com adresini ziyaret ederek hesabınıza giriş yapmanız gerekmektedir. Sağ üst köşede görünen kullanıcı adınıza tıklayın. Menüden "Hesabım" kısmını seçin. Sonraki sayfada "Hesabı Düzenle" yi tıklayın. Burada isminizi ve cep telefonu numaranızı kullanarak dilediğiniz değişikliklerinizi yapabilirsiniz. Uygulamamız üzerinden güncellemek için: Sayfanın sol üst köşesinde yer alan üç satırlı Menü simgesine tıklayın. Menüden "Hesabım" kısmını seçin. "Profil" sekmesinde yer alan "Hesabı Düzenle" yi tıklayın. Burada isminizi ve cep telefonu numaranızı kullanarak dilediğiniz değişikliklerinizi yapabilirsiniz.  


CosmoGO servisini hangi ülkelerde kullanabilirim?

CosmoGO servisine dünyanın her yerinden ulaşabilirsiniz. Yerelleştirilmiş arayüzler ve içerik seçkimiz ülkelere göre değişebilir.  


Şifremi unuttum. Ne yapmalıyım?

Web sitesinde üzerinden: www.cosmogo.com sitesine girdikten sonra "Oturum Aç" düğmesine tıkladığınızda, e-posta adresinizi ve şifrenizi girmeniz istenecektir. Hesap bilgilerinizi hatırlamıyorsanız, lütfen [email protected] 'den gelen sistem e-postalarını kontrol edin. Emaillerinizde hesap bilgilerinizi bulamıyorsanız, lütfen aşağıdaki adımları izleyin. 1. Adım: "Şifremi unuttum" bağlantısına tıklayın. 2. Adım: E-posta adresinizi girin. 3. Adım: Alana e-posta adresinizi girdikten sonra, şu mesajı göreceksiniz: Girdiğiniz e-posta adresiniz sisteme kayıtlıysa, şifrenizi sıfırlamak için gerekli adımları belirten bir e-posta iletilecektir. Gelen kutunuzu ve/veya spam klasörünüzü lütfen kontrol edin. 4. Adım: Şifrenizi nasıl sıfırlayacağınızla ilgili daha fazla talimat için e-postanızı kontrol edin. 5. Adım: Yeni bir şifre girin ve ardından cosmogo.com oturum açma sayfasında şifrenizi tekrar girerek onaylayın. Uygulama üzerinden: Ekranın sol üst köşesinde bulunan Menü simgesine tıklayın. "Oturum Aç" ı seçin ve yukarıda belirtilen adımları izleyin.  


Şifremi nasıl değiştirebilirim?

Şifrenizi CosmoGO web sitesi üzerinden ve / veya CosmoGO uygulamasını kullanarak değiştirebilirsiniz. Şifrenizi web sitesi üzerinden değiştirmek için: www.cosmogo.com adresini ziyaret edin. Hesap bilgilerinizle oturum açın. Başlıktaki kullanıcı adınıza tıklayın ve açılır menüden "Hesabım" ı seçin. "Hesabım" sayfası açılacaktır. Sonraki sayfada, "Şifre Değiştir" düğmesine tıklayın ve ardından parolanızı değiştirmek için sonraki sayfadaki adımları izleyin. Uygulamayı kullanarak şifrenizi değiştirmek için: Sayfanın sol üst köşesinde bulunan üç satırlı Menü simgesine tıklayın. "Hesap"ı seçin ve ardından Profil sekmesinin altında yer alan "Şifreyi Değiştir" i seçin. Yeni şifrenizi oluşturmak için ekranda yazan adımları izleyin.  


Kupon kodu nedir?

Kupon kodu, CosmoGO'ı ücretsiz veya indirimli bir fiyata kullanmanıza olanak tanıyan özel oluşturulmuş bir koddur. Bu kodu çeşitli kampanyalar vasıtasıyla temin edebilirsiniz. CosmoGO ekibi bu kodu periyodik promosyonlarda da hesabınıza uygular.  


Ödeme yapıldıktan sonra sistem neden bazı işlemleri iptal ediyor?

Usülsüz İşlem / Dolandırıcılık faaliyetleri nedeniyle ödeme ağ geçidi sağlayıcımız tarafından bir işlem iptal edilebilir. Sistem bir usülsüz işlem / dolandırıcılık etkinliği algıladığında, işlemi otomatik olarak iptal eder ve hesaba erişimi iptal edebilmemiz için bize haber verir.  


"Listem" nedir ve onu nasıl kullanabilirim?

"Listem", ana sayfanızda tüm favori içeriğinizi bir arada görmenizi sağlayan bir listedir. Kendi listenizi oluşturmak için içerik ayrıntı sayfalarındaki "Kalp" simgesini kullanabilirsiniz. Bu simgeyi kullanmaya başkadıktan ana sayfada "Wishlist" sekmesi altında işaretlediğiniz filmleri ve dizileri görmeye başlarsınız. Listenizdeki herhangi bir içeriği kaldırmak istiyorsanız, ana sayfaya gidin, tercih edilen içeriğin üzerine gelin ve 3 nokta simgesine tıklayın. Ardından "Bu Listeden Kaldır" ı tıklayın. İçeriği "Listem" de favorilerinizden kaldırmak için Kalp simgesine bir kez daha tıklayabilirsiniz.  


"İzlemeye Devam Et" nedir ve onu nasıl kullanabilirim?

Herhangi bir cihazda, film veya dizi izlerken duraklarsanız, kaldığınız yerden izlemeye devam edebilirsiniz. Ayrıca, giriş yaptıktan sonra ana sayfanızda hem web hem de uygulamada "İzlemeye Devam Et" altında tüm izleme listesini görebilirsiniz. Listenizdeki herhangi bir içeriği kaldırmak istiyorsanız, ana sayfaya gidin, tercih edilen içeriğin üzerine gelin ve 3 noktaya tıklayın. Ardından "Bu Listeden Kaldır"ı tıklayın.  


Herhangi bir üyelik ücreti var mı? 

CosmoGO ücretli bir hizmettir. Aylık paket abonelik ücreti 29,99 TL'dir (Bu tutar, banka komisyon ücretleri nedeniyle artabilir. Ayrıntılı bilgi için lütfen bankanızla iletişime geçin). Kredi kartı ekstrenizde gördüğünüz tutarda bir hata olduğunu düşünüyorsanız, bize [email protected] adresinden ulaşabilirsiniz.  


Sık sık yeni filmler ekleniyor mu?

Sık sık yeni filmler ekliyoruz. Yeni eklenen tüm içeriğimiz hakkında e-posta yoluyla bilgilendirileceksiniz.  


İçeriğinizin görsel kalitesi ne durumda?

İçeriğimizin görsel kalitesi internet hızınıza ve kullanılan cihazlara göre otomatik olarak ayarlanır. Bu sayede tüm filmleri, videoları ve canlı kanalları kesintisiz bir şekilde izleyebilirsiniz. Lütfen internet bağlantınızın sabit olduğundan ve yüksek kalitede izlemek için en az 2 Mbps olduğundan emin olun. Paylaşılan ağ bağlantılarında, aynı internet bağlantısını kullanan diğer cihazlar (diğer Smart TV, PC, akıllı telefon vb.) bağlantınızın hızını etkileyebilir, bu nedenle CosmoGO üzerinden içerik tüketirken aynı anda daha az cihaz kullanmanız önerilir.  


CosmoGO'ı hangi cihazlarda kullanabilirim 

Dilediğiniz zaman ve dilediğiniz yerde, tüm ekranlarda CosmoGO'ın keyfini çıkarın! Service hem bilgisayar üzerinden hem de tablet ve akıllı telefonlarınız için Android ve iOS uygulamarıyla da ulaşabilirsiniz.  


İçerikleri birden fazla cihazda izlemek için tekrar ödeme yapmam gerekir mi? 

Hayır, içeriklerimizi birden fazla cihazda izlemek için üyelik sırasında size gönderilen hesap bilgilerini kullanabilirsiniz. 


Bir filmi kaldığım yerden başka bir cihazda izlemeye devam edebilir miyim?

Evet, içeriklerimizi başka bir cihazda kaldığınız yerden izlemeye devam edebilirsiniz.   


Uygulamayı silersem, yine de paket ücreti alır mısınız?

Bir uygulamayı silmek, aboneliğinizi otomatik olarak iptal etmez. Herhangi bir aktif paket aboneliğiniz varsa, aboneliğinizi iptal edene kadar tekrar tekrar ücretlendirilmeye devam edersiniz. Aboneliğinizi iptal etmek istiyorsanız "İptal" başlığıyla [email protected] adresine konuyla ilgili bir e-posta gönderebilirsiniz. Üyeliğinizi aşağıdaki adımları izleyerek kendiniz de iptal edebilirsiniz: Google Play veya Apple App Store (iTunes) hesabınızla abone olduysanız, bu hesabı kullanarak CosmoGO aboneliğinizi iptal edebilirsiniz. Kredi kartı ile abone olduysanız, üyeliğinizi yalnızca cosmogo.com websitesi üzerinden bir bilgisayar veya laptop kullanarak iptal edebilirsiniz. Menü'den 'Hesabım' seçeneğini tıklayın ardından "Aboneliği Yönet" seçeneğini göreceksiniz. Bu menü altında, adımları takip ederek üyeliğinizi iptal edebilirsiniz. Aboneliğinizi iptal etmekte sorun yaşıyorsanız, lütfen [email protected] adresine "İptal" konulu bir e-posta gönderin. Temsilcilerimiz talebiniz konusunda size yardımcı olacaktır. Türksat veya farklı bir operatör kampanyası ile üye olduysanız; kampanya kurallarına uygun olarak üyeliğinizi iptal etmek için Türksat veya operatörünüzün müşteri hizmetlerini aramanız gerekmektedir.


       32. Hesabımı nasıl silebilirim?

Aboneliğiniz sona erdiyse ve hesabınızı ve tüm kişisel bilgilerinizi silmek istiyorsanız; [email protected] adresine “Hesabımı Sil” konulu bir e-posta gönderebilirsiniz. Destek ekibimiz talebiniz konusunda size yardımcı olacak ve sizi bilgilendirecektir.